Tournament Calendar, Snowball Express (Quinte West Minor Hockey Association)

PrintTournament Calendar
Mar 10, 2019-Mar 30, 2019
SunMonTueWedThuFriSat
Mar 10Mar 11Mar 12Mar 13Mar 14Mar 15Mar 16
Nov
(3-5)
8:00 AM
PEC Kings
@ QW Vipers
DM A [N-1]
Nov
(3-2)
8:30 AM
Napanee Stars #1
@ QW Rams
DM B [N-2]
Nov
(4-3)
9:00 AM
Clarington Huskies
@ QW Avengers
DM A [N-3]
Nov
(8-3)
9:30 AM
Clarington Hawks
@ QW Barracudas
DM B [N-4]
Nov
(3-4)
10:00 AM
QW Vipers
@ Napanee Stars #2
DM A [N-5]
Nov
(3-5)
10:30 AM
PEC Kings
@ Napanee Stars #1
DM B [N-6]
Nov
(9-4)
11:00 AM
QW Rams
@ Clarington Huskies
DM A [N-7]
Nov
(0-2)
12:00 PM
QW Avengers
@ Clarington Hawks
DM A [N-8]
Nov
(7-1)
1:00 PM
Napanee Stars #2
@ QW Barracudas
DM A [N-9]
Nov
(5-6)
2:00 PM
QW Barracudas
@ QW Avengers
DM A [N-10]
NovF
(4-3)
4:00 PM
QW Rams
@ Napanee Stars #1
DM A [N-B Final]
NovF
(1-8)
5:00 PM
Clarington Huskies
@ QW Vipers
DM A [N-C Final]
NovF
(2-8)
6:00 PM
QW Avengers
@ PEC Kings
DM A [N-D Final]
NovF
(8-5)
7:00 PM
Napanee Stars #2
@ Clarington Hawks
DM A [N-A Final]
Bantam
(2-6)
8:00 AM
Stirling Blues
@ QW Wahoo Sports Bar & Grill
DM A [B-1]
Atom
(8-0)
8:30 AM
Kingston Chalmer's Lighting
@ QW Red
DM B [A-1]
Bantam
(8-0)
9:00 AM
PEC Kings (Scotiabank)
@ QW Marinovich Dental
DM A [B-2]
Atom
(0-2)
9:30 AM
Frontenac Flyers (Yellow)
@ QW Thunder
DM B [A-2]
Bantam
(2-0)
10:00 AM
Clarington Thunder #7
@ Deseronto Bulldogs
DM A [B-3]
Atom
(11-2)
10:30 AM
Oshawa Southmead Stingers
@ QW Yellow Jackets
DM B [A-3]
Bantam
(4-3)
11:00 AM
Stone Mills Sabres
@ QW Read's Accounting
DM A [B-4]
Atom
(1-0)
11:30 AM
Clarington Pythons #6
@ Gananoque Red
DM B [A-4]
Bantam
(4-3)
12:00 PM
North Middlesex Stars
@ Stirling Blues
DM A [B-5]
Atom
(1-3)
1:30 PM
QW Thunder
@ Kingston Chalmer's Lighting
DM B [A-5]
Bantam
(4-3)
2:00 PM
QW Wahoo Sports Bar & Grill
@ Deseronto Bulldogs
DM A [B-6]
Atom
(5-2)
2:30 PM
QW Red
@ Frontenac Flyers (Yellow)
DM B [A-6]
Bantam
(2-1)
3:00 PM
QW Read's Accounting
@ Clarington Thunder #7
DM A [B-7]
Atom
(7-2)
3:30 PM
QW Yellow Jackets
@ Gananoque Red
DM B [A-7]
Bantam
(1-2)
4:00 PM
QW Marinovich Dental
@ North Middlesex Stars
DM A [B-8]
Atom
(1-11)
4:30 PM
Clarington Pythons #6
@ Oshawa Southmead Stingers
DM B [A-8]
Bantam
(1-2)
6:00 PM
Stone Mills Sabres
@ PEC Kings (Scotiabank)
DM A [B-9]
Bantam
(5-1)
8:00 AM
Deseronto Bulldogs
@ QW Marinovich Dental
DM A [B-11]
Atom
(1-3)
8:30 AM
Frontenac Flyers (Yellow)
@ QW Yellow Jackets
DM B [A-9]
Bantam
(2-2)
9:00 AM
North Middlesex Stars
@ QW Read's Accounting
DM A [B-12]
Atom
(11-2)
9:30 AM
Oshawa Southmead Stingers
@ QW Thunder
DM B [A-10]
Bantam
(1-3)
10:00 AM
PEC Kings (Scotiabank)
@ QW Wahoo Sports Bar & Grill
DM A [B-13]
Atom
(4-3)
10:30 AM
Clarington Pythons #6
@ QW Red
DM B [A-11]
Bantam
(3-1)
11:00 AM
Stone Mills Sabres
@ Clarington Thunder #7
DM A [B-14]
Atom
(3-1)
11:30 AM
Kingston Chalmer's Lighting
@ Gananoque Red
DM B [A-12]
Bantam
(1-3)
12:00 PM
QW Marinovich Dental
@ Stirling Blues
DM A [B-15]
Atom Finals
(3-4)
1:30 PM
Clarington Pythons #6
@ QW Yellow Jackets
DM B [A-B Final]
Bantam Finals
(0-1)
2:00 PM
Stone Mills Sabres
@ PEC Kings (Scotiabank)
DM A [B-B Final]
Atom Finals
(5-2)
2:30 PM
Oshawa Southmead Stingers
@ Kingston Chalmer's Lighting
DM B [A-A Final]
Bantam Finals
(2-1)
3:00 PM
North Middlesex Stars
@ QW Wahoo Sports Bar & Grill
DM A [B-A Final]
Peewee
(7-1)
8:00 AM
Belleville Jr. Bulls
@ QW Whitley Financial
DM A [P-1]
Peewee
(8-5)
9:00 AM
Stone Mills Sabres #1
@ QW Diamond Electric
DM A [P-2]
Peewee
(1-6)
10:00 AM
QW Lioness
@ Kemptville Panthers
DM A [P-3]
Peewee
(7-2)
11:00 AM
Frontenac Flyers
@ QW Desjardins
DM A [P-4]
Peewee
(2-2)
12:00 PM
Orono Leafs
@ Stone Mills Sabres (Woodcock)
DM A [P-5]
Peewee
(6-6)
2:00 PM
QW Whitley Financial
@ Stone Mills Sabres #1
DM A [P-6]
Peewee
(4-10)
3:00 PM
QW Diamond Electric
@ Belleville Jr. Bulls
DM A [P-7]
Peewee
(1-7)
4:00 PM
Kemptville Panthers
@ Frontenac Flyers
DM A [P-8]
Peewee
(2-0)
5:00 PM
Orono Leafs
@ QW Lioness
DM A [P-9]
Peewee
(4-10)
6:00 PM
QW Desjardins
@ Stone Mills Sabres (Woodcock)
DM A [P-10]
Peewee
(2-2)
8:00 AM
QW Diamond Electric
@ QW Lioness
DM A [P-11]
Peewee
(8-10)
9:00 AM
Kemptville Panthers
@ QW Desjardins
DM A [P-12]
Peewee
(0-2)
10:00 AM
Orono Leafs
@ QW Whitley Financial
DM A [P-13]
Peewee
(5-9)
11:00 AM
Stone Mills Sabres #1
@ Belleville Jr. Bulls
DM A [P-14]
Peewee
(4-2)
12:00 PM
Frontenac Flyers
@ Stone Mills Sabres (Woodcock)
DM A [P-15]
Peewee Finals
(1-5)
2:00 PM
Orono Leafs
@ Stone Mills Sabres (Woodcock)
DM A [P-B Final]
Peewee Finals
(3-0)
3:00 PM
Belleville Jr. Bulls
@ Frontenac Flyers
DM A [P-A Final]
Mar 17Mar 18Mar 19Mar 20Mar 21Mar 22Mar 23
Mar 24Mar 25Mar 26Mar 27Mar 28Mar 29Mar 30
Printed from quintewestminorhockey.com on Wednesday, March 20, 2019 at 11:20 AM